World Press Photo 2013 w mińskim Cechu

cechKilka dni temu byłam na wystawie w Mińsku – World Press Photo 2013, jaka odbyła się w klubokawiarni Cech.

World Press Photo to wystawa najlepszych prasowych fotografii ze świata. W tym roku nagrodzono 54 fotografów z 33 państw.

Niektóre zdjęcia rzeczywiście były wyjątkowe i nie sposób było przejść obok nich obojętnie. Wśród fotografii można znaleźć także polski ślad – fotografie dwóch autorek –  Ilony Szwarc oraz Anny Bedyńskiej.

Wystawa była ciekawa, ale chciałabym napisać kilka słów o samym Cechu, który gościł wystawę.

bedynska

Kayla, Ilona Szwarc,
Observed Portraits, 3rd prize singles

Z pewnością  trudno tam trafić. Ale to chyba jedno z najciekawszych miejsc, w jakich byłam w Mińsku. Stary zniszczony budynek, właściwie to może nie wygląda wyjątkowo zachęcająco, ale to chyba jeden z elementów nadający miejscu alternatywny charakter. Jak już w końcu tam dotarłam, i rozgrzałam się gorącą herbatą (podają tam pu-erh!), zrozumiałam, że Cech to zdecydowanie miejsce z klimatem.

Jak się okazało, nie tylko ja miałam problem, żeby go znaleźć. Na youtube można nawet obejrzeć filmik dokładnie wyjaśniający jak tam dotrzeć.

Choć klubokawiarnia Cech istnieje już około pół roku, gości wiele ciekawych imprez kulturalnych. Dzisiaj Cech organizuje wystawy, pokazy tańca, koncerty.  Można też kupić tam używane książki, i w taki sposób wesprzeć akcje charytatywne. 

Dla wszystkich zainteresowanych podaję adres: Cech, Pr. Niezavisimosci 58 Blok 6, Mińsk. Na Facebook Cech ma swoją stronę, gdzie można na bieżąco śledzić wydarzenia.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s